Kullanıcı Sözleşmesi

Merhaba, ABC Uzaktan Eğitim hizmetlerinden/ürünlerinden birini kullandığınız için teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimizden herhangi birini kullandığınızda bizimle bağlayıcı bir sözleşme içerisine girmiş oluyorsunuz. Bu yüzden lütfen kısa bir süre ayırın ve aşağıda detaylarını bulacağınız Kullanıcı Sözleşmesi'ni inceleyin.

Giriş
Amaç

ABC Uzaktan Eğitim, kurumların ve bireylerin uzaktan eğitim alanındaki tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere teknoloji geliştiren ve çözümler sunan bir şirkettir.

SınavlaraHazırlık.Net, Dersialem.com ve Uzaktanogretmen.com gibi uzaktan eğitim projelerimizin yanısıra öğrencilerin ve yetişkinlerin kendilerine katma değer yaratabilecekleri online eğitimleri de katılmak isteyen herkese açık bir şekilde platformlarımız üzerinden sunuyoruz. Buradaki sözleşmede bu projeler veya eğitimlerin bir veya birkaçını kullanırken kullanıcıların uyması gereken koşulları ve karşılıklı hak ve yükümlülüklerimizi belirtiyoruz.

Sözleşme

"Şimdi Katıl", "Ön Kayıt Ol", "Ödeme Yap - Kaydı Tamamla" vb. düğmelerden herhangi birine tıklamak (veya telefon, e-posta, web sitesi gibi başka iletişim kanalları üzerinden bize ulaşmak) suretiyle hizmetlerimizin, ürünlerimizin bir veya birkaçından yararlanmaya başladığınız andan itibaren ABC Uzaktan Eğitim ile bağlayıcı bir bir sözleşme içine girmiş oluyorsunuz.

Bu sözleşme buradaki metin, "Gizlilik Politikamız" ve diğer sizle paylaşılan (veya gelecekte paylaşılacak) hukuki dokümanları da kapsamaktadır. Eğer bu tip bir sözleşme içerisinde bulunmak istemezseniz, ya da gelecekte ayrılmak isterseniz tek yapmanız gereken hizmet kullanımınıza hiç başlamamak veya süren bir hizmet kullanımınız varsa bunu durdurmak ve aktif hesabınızı kapatmaktır.

Hesap oluşturmuş olan kullanıcılar "Üyeler", hesap oluşturmadan herkese açık sayfalardan yararlanan kullanıcılar ise "Ziyaretçiler" olarak adlandırılır. Bununla beraber bu sözleşme hem "Üyeler" hem de "Ziyaretçiler" için bağlayıcıdır.

Yükümlülükler
Üye Olmaya Uygunluk

ABC Uzaktan Eğitim hizmetlerinden yararlanmaya başladığınızda, (1) en az 13 yaşında olduğunuzu veya velisi olduğunuz 13 yaş altı çocuğunuz için hesap oluşturacağınızı, (2) açtığınız hesaplarda, üyeliklerde gerçek kimlik ve iletişim bilgilerinizi kullanacağınızı, (3) ve herhangi bir sebepten ötürü hukuki olarak ABC Uzaktan Eğitim hizmetlerini kullanmanıza engel bir durum olmadığını kabul etmiş sayılırsınız.

Eğer bulunduğunuz ülkede ABC Uzaktan Eğitim'in hizmetlerine benzer bir hizmetten yararlanmak için, kanuni olarak farklı şartlar gerekiyorsa; buna göre üye olmak, hesap açmak için bulunduğunuz ülkenin kanunlarında belirtilen şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Üyelik

Oluşturduğunuz kullanıcı hesabınız sadece ve sadece size aittir. Buna göre, (1) güvenli ve güçlü bir hesap şifresi belirleyeceğinizi, (2) şifrenizi güvenli, gizli tutacağınızı ve 3. şahıslarla herhangi bir şekilde paylaşmayacağınızı, (3) hesabınızla ilgili (platformdaki arkadaşlarınızın bilgileri, profil bilgileriniz vb.) herhangi bir bilgiyi başka bir sistemle, 3. şahıslarla işlenmek üzere paylaşmayacağınızı ve (4) aşağıda belirtilen "Yapılması Gerekenler ve Yapılmaması Gerekenler" kısmıyla uyumlu olarak hesabınızı kullanacağınızı kabul etmiş sayılırsınız.

Hesabınızı kapatana veya hesabınızın çalındığına/kontrolünüz dışında kullanıldığına dair bize bildirim yapana kadar, hesabınızla ilgili tüm işlemlerden siz sorumlusunuz.

Platform içi Ödemeler

ABC Uzaktan Eğitim'in hizmetlerinden birine üye olunurken veya hesap açılırken seçilen programın kayıt bedeli (genelde programın ilk haftasının veya ilk ayının ödemesi olarak) kredi veya banka kartınızdan tahsil edilir. Daha sonraki ödemeleriniz, programa üyeliğiniz devam ettiği sürece, haftalık veya aylık olarak her hafta Perşembe günü bir sonraki haftanın veya ayın 5'ine kadar bulunulan ayın ödemesinin sistemde kayıtlı kredi veya banka kartınızdan tahsil edilmesiyle devam eder. Haftalık veya aylık ödemeler ödenmediği takdirde, bir sonraki haftaki veya o ayki canlı derslere erişiminiz ABC Uzaktan Eğitim tarafından kesilebilir. Böyle bir durumda ödeme yapılana kadar üyeliğinizin askıya alınması da söz konusu olabilir. Haftalık veya aylık ödemeleri yapmadan, canlı derslere, platform içeriklerine hukuki olmayan yollarla bir şekilde ulaşmayı denemek ve/veya bu konuda başarılı olmak üyeliğinizin iptaliyle ve gerekli bedelin tahsili için hukuki yollara başvurulmasıyla sonuçlanabilir.

Haftalık veya aylık ödemeli programlar haricinde, peşin ödemeli online eğitimlerimiz de mevcuttur. Bu düzenlenen online eğitimlerin bedellleri peşin olarak tek seferde kredi kartınızdan veya banka kartınızdan alınır. Böyle bir durumda, eğitim başlayana kadar cayma hakkınızı kullanarak kaydınızı iptal edip, ödemenizi geri alabilirsiniz. Ama eğitim başladıktan sonra ödemenin iadesi, kaydın iptali artık söz konusu değildir.

Düzenli üyelikler ve peşin ödemeli hizmetler haricinde, Dersialem.com gibi tamamen ücretsiz olarak sunulan hizmetler de mevcuttur. Bu tip hizmetlere ücret ödemeden direkt üye olabilirsiniz. Bu platformların kendilerine özel Kullanıcı Sözleşmesi, Gizlilik Politikası vb. koşulları vardır; o koşulları incelemek ve uymak suretiyle o platformlara ücretsiz üye olunabilir.

Aynı şekilde ABC Uzaktan Eğitim, zaman zaman sosyal sorumluluk projeleri kapsamında tamamen ücretsiz online eğitimler de düzenleyebilir. Bu tip eğitimlere kayıt olurken herhangi bir ücret tahsilatı olmaz. Yine aynı şekilde bu eğitimlerin de kendilerine ait kullanım koşulları olabilir, eğitime kaydolurken bu hususlar dikkate alınmalıdır.

Eğer herhangi bir şekilde üyeliğinizi, eğitim kaydınızı iptal etmek isterseniz konuyla ilgili bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz: destek@abcuzaktanegitim.com.
Üyeliğiniz, kaydınız iptal edildiğinde, geçmiş haftalarda yapılmış olan eğitimlerin ödemelerinin iadesi söz konusu değildir. Bu geçmişte girdiğiniz ve ödemelerini yaptığınız canlı online derslerin banddan kayıtlarına da, üyelik iptalinizden itibaren 1 sene boyunca erişim hakkınız olacaktır.

Satın alma işleminize ilişkin bizden her zaman fatura talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir: destek@abcuzaktanegitim.com

Bildirimler ve Hizmet Mesajları

Sizinle platform dahilinde şu yollarla iletişime geçebileceğimizi peşinen kabul etmiş sayılırsınız: (1) Site dahilinde yayına sokacağımız banner ve bildirim görselleri, (2) hesabınızı oluştururken veya daha sonra kullanırken belirttiğiniz e-posta adresine gönderilecek e-postalar ve (3) gerekli diğer durumlarda telefon, SMS, posta, fax vb. iletişim araçlarının ve teknolojilerinin kullanımıyla. Bu sebeple hizmetlerimizi kullanırken iletişim bilgilerinizi her daim güncel tutacağınızı peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Mesajlar ve Paylaşımlar

Hizmetlerimiz platform içerisinde mesajlaşmaya, bilgi paylaşımına, güncellemelere olanak vermektedir. Buna göre platform dahilinde diğer kullanıcılarla mesajlaşma, kendi profilinizin ve güncellemelerinizin vb. diğer bigilerin sizin izin verdiğiniz diğer kullanıcılar tarafından görülebilmesi, sizin diğer kullanıcıların profillerini ve güncellemelerini vb. diğer bilgilerini onların gerçekleştirdikleri izin tanımları dahilinde görmeniz mümkündür. Ortak alanlarda paylaştığınız iletiler, diğer üyeler tarafından görülebilir ve ayrıca genele açık olarak yapılan paylaşımlar site ziyaretçileri tarafından da erişilebilir. Bu sebeple kullandığınız hizmetler/platformlar içerisinde hesap ayarları bölümünden kendinize uygun paylaşım ve görünürlük ayarlamalarını yapabilirsiniz.

Bununla beraber, ABC Uzaktan Eğitim olarak, platformlarımız dahilinde yapılan tüm paylaşımları yayınlamak şeklinde bir zorunluluğumuz bulunmamaktadır ve gerekli görülen durumlarda bazı bilgiler ve paylaşımlar platformlardan haber verilerek veya haber verilmeyerek kaldırılabilir, erişimi kısıtlanabilir.

Haklar ve Sınırlamalar
Hizmetlerin Kullanımı

ABC Uzaktan Eğitim'in sunduğu hizmetler dahilinde eriştiğiniz bütün materyaller, dokümanlar, canlı online dersler ve bunlarla sınırlı kalmamak suretiyle her türlü bilgi ve kaynak sizin bireysel kullanımınız içindir. Bu bilgi ve kaynakları 3. kişilerle paylaşamazsınız, sadece kendi bireysel öğretiminiz için bu kaynaklardan yararlanabilirsiniz. ABC Uzaktan Eğitim hizmet ve platformları içerisinde oluşturduğunuz mesajlar ve paylaşımların sorumluluğu ise tamamen size aittir.

ABC Uzaktan Eğitim hizmet ve platformlarına üye veya kayıt olarak ve platformu kullanarak, "Gizlilik Politikamız" şartları dahilinde ve kendi hesap ayarlarınıza uygun olarak kişisel ve kişisel olmayan bilgilerinizi toplama, saklama ve kullanma hakkına sahip olduğumuzu peşinen kabul etmiş sayılıyorsunuz.

ABC Uzaktan Eğitim'e yaptığınız önerilerin ve geribildirimlerin ABC Uzaktan Eğitim'in size herhangi bir tazminat veya lisans ödemesi yapmasına veya sizden ek bir onay veya görüş almasına gerek olmadan (kullanmaya ilişkin herhangi bir zorunluluğu olmamasına rağmen) kullanabileceğini kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Platformlara eklediğiniz içeriklerin, bilgilerin, paylaşımların vb. her türlü materyalin kanuna aykırı olmayacağını ve hiç kimsenin kişisel (fikri ve mülkiyet hakları ile 3. parti sözleşmelere dayalı hakları dahil) haklarına tecavüz etmeyeceğini, zarar vermeyeceğini peşinen kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Hesap bilgilerinizin doğru ve gerçek bilgilerden oluşacağını peşinen kabul etmiş sayılıyorsunuz. Bununla beraber ABC Uzaktan Eğitim, hukuki mercilerden gelebilecek isteklere bağlı olarak bazı veya tüm bilgilerinizi tüm platformlar genelinde veya sadece bazı ülkelerde, bazı platformlarda geçerli olacak şekilde kaldırabilir.

Hizmet Sürekliliği

Gereklilik hallerinde veya kararlarımıza bağlı olarak hizmetlerimizi durdurma, değiştirme, fiyatlarını güncelleme vb. haklarımız bakidir. Bazı durumlarda kanuna bağlı olarak bu gibi değişikliklerin gerçekleştirilmesi, öncesinde size bildirilmesine bağlı olabilir.

ABC Uzaktan Eğitim'e ait hizmetler ve platformlar depolama hizmeti değildir. Bu sebeple size ait bilgileri platformlar dahilinde sürekli depolama, muhafaza etme veya yedekleme zorunluluğumuz bulunmamaktadır. Oluşabilecek kayıplardan ötürü herhangi bir sorumluluğumuz yoktur.

Diğer İçerikler, Siteler ve Uygulamalar

Hizmetlerimizi kullanırken zararlı, hoş olmayan, yanlış, eksik, kanundışı, ofansif içerik veya bilgilerle karşılaşabilirsiniz. ABC Uzaktan Eğitim olarak, genelde üyeler tarafından gönderilen içerikleri kontrol etmemekteyiz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, (başka üyelere ait olsa dahi) bu 3. parti içeriklerden ve/veya zararlarından ötürü herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Bununla beraber bu gibi durumlarla karşılaşılmaması için gerekli düzenlemeleri her zaman yapmaya devam ediyor olacağız.

Bizim hizmetlerimiz dahilinde karşılaştığınız 3. parti sitelere ve uygulamalara ait yönlendirme linklerini kullanma ve kullanmama; ABC Uzaktan Eğitim platformlarında bulunan kullanıcı bilgilerinizi buralarla paylaşma ve paylaşmama tamamen sizin kararınıza bağlıdır. 3. parti sitelerin ve uygulamaların kendilerine ait "Gizlilik Politikaları", "Kullanıcı Sözleşmeleri", "Gizlilik Ayarları" vb. olacağını dikkate alarak bu uygulamaları ve siteleri kendi sorumluluğunuz dahilinde kullanmanız gerekmektedir. Bununla beraber kanunlar dahilinde illegal olduğu tespit edilen 3. parti site ve uygulamalarla ilgili gerekli içerik kaldırma ve üyeleri konuyla ilgili uyarma işlemleri tarafımızdan yapılmaya çalışılacaktır.

Hizmet Limitleri

ABC Uzaktan Eğitim verdiği hizmetlerle ilgili sınırlamalar getirme hakkını saklı tutar. Getirilen sınırlamaları kabul etmek istemediğiniz durumda, üyeliğinizi, hesabınızı, ziyaretinizi sonlandırma hakkınız bakidir. ABC Uzaktan Eğitim, yaptığınız işlemlerde kanun dışı, bu sözleşmeye aykırı veya platform sözleşmelerine aykırı eylemler tespit ederse hesabınızı kısıtlama, pasife alma veya tamamen sonlandırma haklarını da saklı tutmaktadır. Sonlandırma durumunda gelecekteki ödemeleriniz alınmayacaktır ama geçmiş ödemelerinizle ilgili herhangi bir iade yapılması da söz konusu değildir.

ABC Uzaktan Eğitim verdiği hizmetlere ilişkin logo, ticari marka, hizmet markası, grafikler, site tasarım vb. tüm fikri ve mülkiyet haklarına sahiptir ve kullanımları tamamen kendi tasarrufundadır. Üyeler tarafından paylaşılan diğer marka, logo ve görsellerin fikri ve mülkiyet hakları ise kendi sahiplerine aittir.

Sorumluluk Reddi ve Yükümlülüğün Sınırı
Garanti Olmaması

YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, ABC UZAKTAN EĞİTİM (VE HİZMETLERİ SUNMAK İÇİN ABC UZAKTAN EĞİTİM'İN ÇALIŞTIĞI KİŞİLER VE KURUMLAR) (A) TÜM ZIMNİ TAAHHÜTLER VE BEYANLARDAN VAZGEÇMEKTEDİR (ÖRN. TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, VERİLERİN DOĞRULUĞU VE İHLAL ETMEME GARANTİLERİ); (B) HİZMETLERİN HERHANGİ BİR KESİNTİ VEYA HATA OLMAKSIZIN ÇALIŞACAĞINI GARANTİ ETMEMEKTEDİR VE (C) HİZMETLERİ (İÇERİK VE BİLGİLER İLE BİRLİKTE) “OLDUĞU GİBİ” VE “KULLANILABİLİR OLDUĞU MÜDDETÇE” SUNMAKTADIR.

BAZI YASALAR BELLİ SORUMLULUK REDDİ EYLEMLERİNE İZİN VERMEMEKTEDİR. BU NEDENLE, BU SORUMLULUK REDDİ SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR.

Sorumluluğun Olmaması

YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE (VE ABC UZAKTAN EĞİTİM İŞBU SÖZLEŞMENİN YERİNE GEÇECEK YAZILI FARKLI BİR SÖZLEŞME AKDETMEDİKÇE), ABC UZAKTAN EĞİTİM (VE HİZMETLERİ SUNMAK İÇİN ABC UZAKTAN EĞİTİM'İN ÇALIŞTIĞI KİŞİLER VE KURUMLAR) HİZMETLERLE İLGİLİ OLARAK SİZE VEYA DİĞERLERİNE KARŞI DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKAN VEYA CEZAİ HASAR YA DA HERHANGİ BİR VERİ, FIRSAT, İTİBAR, KÂR VEYA GELİR İÇİN (ÖRN. RAHATSIZ EDİCİ VEYA ALÇALTICI BEYANLAR, ARIZALI SÜRE VEYA KAYIP, KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN VEYA İÇERİĞİNİZİN KULLANIMI VEYA BUNLAR ÜZERİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER) SORUMLU OLMAYACAKTIR.

HİÇBİR DURUMDA, ABC UZAKTAN EĞİTİM'İN (VE HİZMETLERİ SUNMAK İÇİN ABC UZAKTAN EĞİTİM'İN ÇALIŞTIĞI KİŞİLERİN VE KURUMLARIN) YÜKÜMLÜLÜĞÜ TOPLAMDA TÜM TAZMİNAT TALEPLERİ İÇİN (A) SON HAFTALIK VEYA YILLIK ÖDEMENİZİN BEŞ KATINI VEYA (B) 400 TL’Yİ GEÇEMEZ.

ABC UZAKTAN EĞİTİM'E BU HASARIN OLABİLECEĞİ BİLDİRİLMİŞ VE BU ÇÖZÜMLER AMACINA ULAŞMAMIŞ OLSA BİLE, BU YÜKÜMLÜLÜK SINIRLAMASI SİZ VE ABC UZAKTAN EĞİTİM ARASINDAKİ PAZARLIĞIN BİR PARÇASIDIR VE TÜM SORUMLULUK TALEPLERİ İÇİN GEÇERLİDİR (ÖRN. GARANTİ, HAKSIZ FİİL, İHMAL, ANLAŞMA, YASA).

BAZI YASALAR SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASINA VEYA OLMAMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR, BU NEDENLE BU SINIRLAMALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR.

Sözleşmenin Feshi

ABC Uzaktan Eğitim veya siz bu Sözleşmeyi diğerine bilgi vermeden istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Sözleşme fesih edildikten sonra, ABC Uzaktan Eğitim hizmetlerine erişim ve kullanım haklarınız sonlanmış olacaktır. Aşağıdakiler ise fesih sonrasında da yürürlükte kalmaya devam edecektir:

 • Geribildirimlerinizi kullanma ve açıklama hakkı.
 • Üyelerin ve ziyaretçilerin platform dahilinde sizin sözleşmeyi sonlandırmadan önce ürettiğiniz, eklediğiniz içeriklerinizi ve paylaşımlarınızı daha önceden kopyalamak suretiyle özel olarak kendi başlarına kullanmaya devam etmeleri.
 • Bu sözleşmenin "Sorumluluk Reddi ve Yükümlülüğün Sınırı", "Uyuşmazlıkların Çözümü" ve "Genel Hükümler" kısımları.
 • Tarafların birbirlerine sözleşme feshi öncesi olan borçları.

Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir ve bunlara uygun olarak yorumlanacaktır. Taraflar işbu Sözleşmeden doğan veya Sözleşme ile bağlantılı olan bütün ihtilaf veya uyuşmazlıklarda Türkiye’de İstanbul Asliye Ticaret Mahkemelerinin ve İcra Dairelerinin münhasır yargı yetkisine tabi olmayı kabul ederler.

Genel Hükümler

İşbu Sözleşme üzerinde yetki sahibi bir mahkemenin herhangi bir kısmın uygulanamaz olduğuna hükmetmesi halinde, siz ve biz hep birlikte mahkemenin amacını korurken bu kısmın uygulanabilir olmasını temin etmek için hükümleri düzenlemesi gerektiğini kabul etmekteyiz. Mahkemenin bunu yapamaması halinde, siz veya biz mahkemeden bu uygulanamaz kısmı kaldırmasını ve Sözleşmenin geri kalan kısmını uygulamasını talep etmeyi kabul etmekteyiz. Yasaların izin verdiği ölçüde, İşbu Sözleşme (hizmetlerin herhangi bir özelliğini kullanırken tarafımızca sunulabilecek ek koşullar ile birlikte), hizmetler ile ilgili olarak aramızdaki yegane Sözleşmedir ve hizmetlerle ilgili olarak daha önce yapılan tüm sözleşmelerin yerine geçmektedir.

İşbu Sözleşmenin ihlal edilmesi ile ilgili herhangi bir eylemde bulunmamamız halinde, bu durum ABC Uzaktan Eğitim'in işbu Sözleşmeyi uygulama hakkından feragat ettiği anlamına gelmemektedir. İşbu Sözleşmeyi (veya üyeliğinizi veya hizmetleri kullanımınızı) iznimiz olmadıkça başka birine devrememez veya transfer edemezsiniz. Bununla birlikte, izninizi almak zorunda olmaksızın ABC Uzaktan Eğitim işbu Sözleşmeyi satın alan ortaklarına veya herhangi bir tarafa devredebilir. İşbu Sözleşmenin üçüncü taraf hak sahibi yoktur.

İşbu Sözleşme hükümlerini değiştirme hakkımızı saklı tutmaktayız ve herhangi bir değişiklik yaptığımızda size bildirimde bulunacağız ve bu değişikliklerin geriye dönük olamayacağını kabul etmekteyiz. Bu değişiklikleri kabul etmezseniz, hizmetleri kullanmayı durdurmanız gerekir.

Bize hukuki bildirim göndermek için destek@abcuzaktanegitim.com e-posta adresini kullanabilirsiniz. Basılı metin gönderilmesi gereken durumlarda "Evliya Çelebi Mah. Sadi Konuralp Cad. Nejat Eczacıbaşı Binası No:5 Pk: 34433 Beyoğlu/İstanbul" adresine gönderim yapabilirsiniz.

"Yapılması Gerekenler" ve "Yapılmaması Gerekenler"
Yapılması Gerekenler. Aşağıdaki hususları yapacağınızı kabul etmektesiniz:

 • Gizlilik kanunları, fikri mülkiyet kanunları, anti-spam kanunları, ihracat denetim kanunları, vergi kanunları ve düzenleyici gereksinimler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak şartıyla tüm geçerli kanunlara uyulması.
 • Bize güncel bilgiler sunulması ve bunların güncel tutulması.
 • Hesabınızda gerçek kişisel ve iletişim bilgilerinizin kullanılması.
 • Hizmetlerin profesyonel bir tutum izleyerek kullanılması.

Yapılmaması Gerekenler. Aşağıdaki hususları yapmayacağınızı kabul etmektesiniz:

 • Uygunsuz, yanlış veya hoş olmayan içeriklerin gönderilmesi dahil dürüstlükte bağdaşmayacak ve profesyonellikten uzak davranılması.
 • Belli bir alana yönelik olmayan veya yanlış olan içerik eklenmesi (örn. “ünvan” ya da herhangi bir başka kısma telefon numarası yazılması veya telefon numarası, e-posta adresi, posta adresi ya da ABC Uzaktan Eğitim tarafından bir alan tahsis edilmemiş kişisel bilgiler eklenmesi).
 • Size benzemeyen veya vesikalık fotoğrafınız olmayan bir resim kullanılması.
 • ABC Uzaktan Eğitim platform ve hizmetlerinde yanlış bir kimlik kullanılması.
 • Herhangi bir sınırlama olmaksızın takma ad kullanımı dahil kimliğinizin yanlış sunulması.
 • Kendiniz (gerçek bir kişi) dışında farklı biri adına bir Üye profili oluşturulması.
 • Farklı bir hesap kullanılması veya kullanılmaya çalışılması.
 • Farklı bir kişinin rahatsız edilmesi, taciz edilmesi veya zarar verilmesi.
 • Diğer kullanıcılara spam veya diğer istenmeyen mesajlar gönderilmesi.
 • Herhangi bir şekilde (örn. gezgin, tarayıcı eklentisi ve diğer teknoloji veya manuel çalışma) diğer kullanıcılara ait profillerin ve kişisel bilgilerin elde edilmesi veya kopyalanması.
 • Yasalara aykırı, hakaret niteliğinde, kötü sözler içeren, müstehcen, ayrımcı veya nahoş bir şekilde davranılması.
 • Açıklama hakkınızın olmadığı bilgilerin (örneğin (işvereniniz dahil) diğer kişilerin gizli bilgilerinin) açıklanması.
 • Diğer kişilere ait patent, ticari marka, ticari sır, telif hakkı veya diğer mülkiyet hakları gibi fikri mülkiyet haklarının ihlal edilmesi.
 • Herhangi bir sınırlama olmaksızın ABC Uzaktan Eğitim'e ait hizmet, marka isimlerimizin veya logolarımızın herhangi bir şirket adı, e-posta veya URL’de kullanılması dahil, ABC Uzaktan Eğitim'in fikri mülkiyet haklarının veya diğer haklarının ihlal edilmesi.
 • Talep edilmemiş veya izin verilmemiş reklam, “istenmeyen posta,” “spam,” “zincirleme mektuplar,” “saadet zinciri” veya ABC Uzaktan Eğitim tarafından izin verilmeyen diğer talep biçimlerinin gönderilmesi.
 • Mesajların dağıtım listelerine, haber grubu takma adlarına veya grup takma adlarına gönderilmesi.
 • Yazılım virüsü, solucan veya diğer zararlı kodlar içeren herhangi bir şeyin gönderilmesi.
 • Hizmetler üzerinden gönderilen mesaj veya gönderilerin kaynağını gizlemek amacıyla tanımlayıcıların manipüle edilmesi.
 • Eskort servislerini ve fuhuşu tanıtan profillerin oluşturulması veya bunlarla ilgili içerik sağlanması.
 • Saadet zincirlerinin, sahtekarlık veya diğer benzeri uygulamaların oluşturuması veya işletilmesi.
 • Hizmetler üzerinden erişilebilecek diğer kullanıcılara ait bilgilerin, içerik veya verilerin (açık bir şekilde izin verilmesi hariç olmak üzere) kopyalanması veya kullanılması.
 • (ABC Uzaktan Eğitim tarafından belirtildiği şekilde) Rekabet içeren hizmetlerle bağlantılı olarak, ABC Uzaktan Eğitim hizmet ve platformlarındaki bilgi, içerik veya verilerin kopyalanması veya kullanılması.
 • ABC Uzaktan Eğitim'e ait hizmetler veya ilgili teknolojinin kopyalanması, değiştirilmesi veya oluşturulması (ABC Uzaktan Eğitim tarafından açıkça izin verilen durumlar hariç olmak üzere).
 • Hizmetler veya ilgili teknoloji ya da herhangi bir kısmı için, tersine mühendislik yapılması, kaynak koda dönüştürülmesi, ayrıştırılması, çözümlenmesi veya kaynak kodlarının elde edilmeye çalışılması.
 • Açıkça izin verilmedikçe, ABC Uzaktan Eğitim ile ilişkiniz olduğunun veya ABC Uzaktan Eğitim tarafından onay verildiğinizin ima edilmesi veya belirtilmesi (örn. kendinizi ABC Uzaktan Eğitim öğretmeni olarak tanıtmanız).
 • Hizmetler veya ilgili bilgiler veya verilere erişimin kiralanması, kiraya verilmesi, ödünç verilmesi, satılması.
 • ABC Uzaktan Eğitim'in izni olmaksızın ABC Uzaktan Eğitim hizmetlerinin ve diğer özelliklerinin satılması, sponsor olunması veya bunlardan para kazanılması.
 • Hizmetlerimiz içinde veya üzerinde yer alan telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyet hakları bildirimlerinin kaldırılması.
 • Hizmetlerimizde yer alan reklamların kaldırılması, üzerinin örtülmesi veya gizlenmesi.
 • ABC Uzaktan Eğitim'in izni olmaksızın ABC Uzaktan Eğitim'den temin edilen bilgilerin toplanması, kullanılması, kopyalanması veya aktarılması.
 • Diğer kullanıcılara ait bilgilerin bu kişilerin açık izni olmaksızın paylaşılması veya ifşa edilmesi.
 • Manuel veya otomatik yazılım, cihaz, komut dosyası, robot, diğer araç veya işlemleri kullanarak hizmetlere veya ilgili veri veya bilgilere erişilmesi, bunlar üzerinde “kazıma,” “sürme” veya “örümcekleme” işlemi.
 • Hizmetlere erişmek, kişileri eklemek veya indirmek, mesaj göndermek veya yeniden yönlendirmek için bot veya diğer otomatik yöntemlerin kullanılması.
 • Rekabetçi amaçlarla hizmetlerin kullanılabilirliğinin, performansının veya işlevselliğinin izlenmesi.
 • Hizmetlerin görünüşünün veya işlevinin “çerçevelemesi,” “aynalanması,” veya başka şekilde taklit edilmesi.
 • Mobil uygulamalar ve ABC Uzaktan Eğitim tarafından açık bir biçimde sunulan arayüzler dışında hizmetlere erişilmesi.
 • Hizmetlerin güvenlik özelliklerinin geçersiz kılınması.
 • Hizmetlerin çalışmasının engellenmesi veya hizmetler üzerinde makul sınırları aşan bir yük uygulanması (örn. spam, hizmeti engelleme saldırısı, virüs, oyun algoritmaları) yapılması.

İçeriğe İlişkin Şikayetler

Diğer kişilerin fikri mülkiyet haklarına saygı duymaktayız. Üyeler tarafından gönderilen bilgilerin doğru ve üçüncü tarafların fikri mülkiyet hakları veya sair haklarını ihlal etmeyecek bilgiler olmasını talep etmekteyiz.

Bu Kullanıcı Sözleşmesi'nde İleride Yapılabilecek Değişiklikler Hakkında

ABC Uzaktan Eğitim bu metni ileride, gerekli gördüğü takdirde, değiştirme hakkına sahiptir. Bu doküman değiştirildiği zaman, kullanıcılara bilgi verilecektir; bununla beraber site kullanımı sırasında o an yayındaki Kullanıcı Sözleşmesi geçerlidir. Daha önce okuduğunuz veya size gönderilmiş olan kullanıcı sözleşmelerinden farklı bir durum varsa, burada yazanlar en güncel ve geçerli olarak kabul edilecektir. Burada yazanları zaman zaman okuyup değişiklik yapılıp yapılmadığının takip etmenin kullanıcının sorumluluğunda olduğunu, bu platformu kullanan tüm kullanıcılar peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Bu Şartların Sizin Tarafınızdan Kabulü

Bu platformu kullanarak bu Sözleşmenin tüm şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız. Eğer bu Sözleşmede uygun olmadığını düşündüğünüz kısımlar varsa, lütfen platformu kullanmayı bırakınız. Platform kullanımına devam etmeniz, buradaki şartları kabulünüz anlamına gelmektedir.

İletişim

Bu politikaya ilişkin herhangi bir sorunuz veya geribildiriminiz olursa, lütfen bizimle iletişime geçin: destek@abcuzaktanegitim.com

Dokümanın son güncellenme tarihi 14 Eylül 2020'dir.