Hakkımızda - ABC Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitimin ABC'si

Uzaktan eğitim ile tanışmak veya mevcut çözümlerde istediğini bulamamış kendine özel uzaktan eğitim çözümleri arayan kurum ve bireylere yardımcı olmak için buradayız.

Hakkımızda

Ülkemizde uzaktan eğitim uygulama ve teknolojilerinin yaygınlaşmasını ve herkes tarafından kolayca erişilebilir olmalarını sağlamak istiyoruz. Kurumlar ve bireyler (zaman ve maliyet açısından) zahmetsiz bir şekilde uzaktan eğitim dünyasında yerlerini alabilmeliler.

Bize göre, kişiler bulundukları yerden bağımsız olarak kaliteli eğitmenlerden, kurumlardan ihtiyaçları oldukları konularda kolayca eğitim alabilmeliler. Benzer şekilde, konusunda uzman olan eğitmenler ve kurumlar da bulundukları yerlerden bağımsız olarak hedef kitlelerine kolayca ulaşabilmeliler. Yani kurum veya birey herkes arasında (eğitim haline getirilmiş) bilgi ve tecrübe paylaşımı kolayca gerçekleştirilebilmeli.

İşte biz bu hedef doğrultusunda motive olmuş ve bu hedefin gerçekleştirilebilmesi amacıyla uzaktan eğitim alanında gerekli ürün ve teknolojileri geliştiren bir ekibiz. Amacımız bilginin eğitimler halinde kolayca paylaşılabilmesini sağlamak ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Günümüzün yeni para birimi "bilgi"dir. Bilgi ise ancak paylaştıkça artar. Bilginin kolayca paylaşılabildiği yerlerde yeni teknolojiler, yeni fikirler çok daha hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Artık bir ülkenin gelişimi, bilgi paylaşımına olanak verdiği ortam yaratmadaki becerisine bağlı olmaktadır. Biz ABC Uzaktan Eğitim olarak, böyle bir ortamın ülkemizde oluşması adına gerekli katkıyı yapmak için bu yola çıktık.

İlk olarak herkesin kolayca ücretsiz bir şekilde üye olabileceği ve uzmanı oldukları konularda eğitimler hazırlayabilecekleri ve bunları herkesle kolayca paylaşabilecekleri Türkiye'nin ilk sosyal öğrenme platformu olan Ders-i Alem Sosyal Öğrenme Platformu'nu 2016'da yayına aldık. Burada bireyler ve kurumlar ister ücretli ister ücretsiz eğitimler açabilmektedirler. Böylece kolayca bilgi paylaşımı sağlanmış olmaktadır.

2020 yılıyla beraber ise, beklenmedik şekilde ortaya çıkan ve tüm Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınının insanları eve kapadığını görmemizle, bunun için bir şeyler yapmamız gerektiğine karar verdik. İlk etapta acil öğretime ihtiyaç duyulan LGS ve üniversite sınavlarına hazırlık konusunda öğrencilerimize destek olabilmek için SınavlaraHazırlık.Net'i yayına aldık. Burada aynı yüz yüze bir öğretim ortamındaymışçasına öğrencilerin, konusunda uzman öğretmenlerden, tamamı canlı online dersler almasını sağlayacak bir öğretim modeli oluşturduk.

Uzaktan eğitim alanında ihtiyaç duyulan noktalarda kurumlar, okullar, öğretmenler, eğitmenler, öğrenciler; kısacası tüm paydaşlarımızın yanında olmaya her zaman devam edeceğiz.

Bizi takip etmeye devam edin!

Sosyal Öğrenme Nedir?

Sosyal Öğrenme Nedir?

Kullanıcıların diğer kullanıcılardan öğrenerek kendilerini geliştirmesidir. İnternet öncesi sınırlı sayıdaki kişinin bir araya gelmesiyle mümkün olurken, artık uzaktan eğitim altyapısının sosyal medyayla buluşmasıyla toplumun geneli için uygulanabilir olmuştur.

  • Kullanıcılar kendi aralarında iletişime geçebilirler ve bağlantı kurabilirler.
  • Kullanıcılarla beraber kurumlar da sistemi kullanabilir.
  • Herkes uzmanı olduğu veya bildiği konularla ilgili eğitimler açabilir ve diğer kullanıcılara sunabilir.
  • "Hobiler ve zanaatkarlık"tan "fen bilimler"ine kadar çok çeşitli alanlarda eğitimler açılabilir.
  • Her kullanıcı ihtiyaç duyduğu eğitimi kolayca alabilir.